Leden 2010

Levná holka

31. ledna 2010 v 17:01 | Faira |  Jednorázovky
Tak tohle se vymyká všemu co jsem do teď napsala. Chystám se ve svém psaní udělat menší reformy.
1.opustím fantasy a sci-fi (Byly časy, kdy jsem nechtěla psát nic jiného, teď mě mrzí, že nejsem schopna psát nic jiného. Jednoduše mi nejde vymyslet něco realného. To se změní.)
2.Chce to něco veselejšího (Už mě nebaví utýrané postavy a srdceryvné osudy. Chtěla bych napsat něco zábavnýho, veselýho a vtipnýho. - Cha, to si fandím co?)
3.změním svůj styl (Možná se to zdá jenom mě, ale mám tendenci cpát do příběhu něco, co by tam vůbec být nemuselo. Ke každýmu slovu se nutím a přeháním to s líčením. Chce to něco volnýho, ale zase od srdce.)
Tak se mi zdá, že to až moc okecávám. No tak to zkrátím. Tahle povídka se žánrově nepodobá ničemu, co jsem dosud sesmolila. Né každému se to možná bude líbit, ale jsem hrdá na to, že je to dosud moje nejdelší jednorázovka.

Bezcitnost

27. ledna 2010 v 19:29 | Faira |  Šeptání do větru

Další z pokusů o poezii. Nechápu proč všechno co napíšu je ponuré, depresivní(he asi si teď fandím), ale já za to nemůžu.
Jsem prostě velký optimista s černými myšlenkami.

Kalich hořkosti

18. ledna 2010 v 20:14 | Faira |  Šeptání do větru
Začínám mít pocit, že se do toho pomalu dostávám.
Mám na mysli poezii.
Co se veršů týče tak se mi to pomalu stupňuje vzhůru. Tahle báseň (dáli se tomu tak říkat) vznikala postupně asi tři týdny. - né-li déle.
Je to krásný pocit, když vám slova lezou na mozek sama a vy rychle sháníte tužku.
Možná mě částečně inspirovala knížka Inkarnace nesmrtelnosti: Na bledém oři - od Anthonyho Pierse. Hlavním záporňákem byl sám Satan a mě se tam tak nevědomky vkradl.
Příjde mi to tak trochu jako jeho slova. Trochu tomu hříšníkovi mluví do duše a upřímně se na něj těší. Nevím, ale konečně mám pocit, že to má hlavu i patu.
No původně jsem si to broukala, než jsem to sepsala.

Fiktivní realita

16. ledna 2010 v 13:15 | Faira |  Útržky
Všechno je jak sen. Sen ze, kterého se bojím probudit. Do hlavy mi vlezla myšlenka, které se nemůžu zbavit. - Pravda, nemalou zásluhu na to má jeden film.