Březen 2011

Z krve padlých - Kapitola 3.

29. března 2011 v 18:44 | Faira |  Kapitolovky
Zatím se mi úspěšně daří přidávat kapitolu každý den. - Ach, jak je to počáteční nadšení krásné, jen kdyby mi to vydrželo. Zatím mi všechno vychází podle plánu, ale hlavní hrdinka už začíná, jak se zdá, šílet.

Vidění


Z krve padlých - Kapitola 2.

28. března 2011 v 19:34 | Faira |  Kapitolovky
Nic zajímavý v téhle kapitole, ale nějaký ten úvod potřebuji. Stýskalo se mi po ich-formě. Dlouho se v ní nic nepsala a všechny povídky na pokračování tady jsou v er-formě.
Budu zase příšerně neoriginální. Takže: školní prostředí, nový spolužák - kterej se mimochodem libí naší hlavní hrdince, ale jak už to bývá, je nebezpečně tajemnej.......
Jsem odhodlaná nacpat do této povídky tolik klišé, kolik to jen bude možné. Mruhaha....Střeste se ubozí smrtelníci!

Zrána


Z krve padlých - Kapitola 1.

27. března 2011 v 15:48 | Faira |  Kapitolovky
Snažím se sepsat poslední dvě kapitoly Maškarády, ale nehorázně jsem se zasekla. Velmi nemilá situace, to vám povím. Vůbec, když jsem doteď měla poměrně jasnou přestavu, jak to zakončit a teď o tom začnu tolik pochybovat.
Snad vám nebude vadit, když místo toho sem vrazím něco úplně jiného.Psala jsem o tom už předem. Naštěstí už tak nějak tuším, co se bude dít a jak to bude probíhat. Zase další věc do které jsem se zažrala.
Jako vždy ocením vaše upřímné názory v komentářích.

Počátek


Jednu kusovku prosím!

20. března 2011 v 17:05 | Faira |  Brouk v hlavě
Kusovka - Nějako mi vrtá hlavou, kdo tohle slovo vyhrabal. To je však naprosto jedno - aspoň pro tentokrát. Ale nebojte s ukradenejma obrázkama to nemá nic společnýho.

Něco vám řeknu: Lidi milujou svoje zlozvyky!
Ze všech stran tu na mě doléhá, jak je to nehorázně hnusný, smradlavý, nechutný a navíc ještě nezdravý.

Uznávám, že je to hnusný, smradlavý, nechutný a nezdravý, ale má to cosi do sebe. Já sama osobně nekouřím! No tak dobře, není to tak docela pravda, ale těm drbům nevěřte. Lidi mě maj za zapřísáhlou kuřačku, když mě s cigaretou viděli jenom párkrát(dvakrát). Pravdou asi je, že jsem za svůj dosavadní život vykouřila asi tři cigarety.

Zavržený(1.)

11. března 2011 v 21:38 | Faira |  Knihomolím
Někdo řekl, že upíři jsou pasé. xD
Někdo četl, někdo ne. Možná budete souhlasit s mým hodnocením nebo vůbec ne. - Od toho tu jsou komentáře =)


Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Hush, hush
Český název: Zavržený
Počet stran: 368
Žánr: fantasy

Děj: Jak hluboko dokážeš padnout?
Nora Greyová má ráda život pod kontrolou, tu velmi rychle ztrácí, když se při hodině biologie setká s Patchem. Ten, jak se zdá, si za cíl nezvolil nic jiného, než Noru neustále provokovat. A pak jen nasadí svůj šibalskej úsměv. - (Která by mu neodolala.) A ji zase stále více děsí, že o Patchovi nic neví. O to hůř, když se začnou dít podivné věci, až si Nora není pořádně jistá ani sama sebou. Proč má stále pocit, že ji někdo sleduje a pronásleduje. A hlavně, kdo jí to celou dobu usiluje o život?

Škola noci - Označená(1.)

11. března 2011 v 9:09 | Faira |  Knihomolím
Zjistila jsem, že jsem úplně zapomněla psát recenze. Navíc, když se podívám do archívu, zjistím, že jsem žádný recenze ani nikdy nepsala. Mám takovej pocit, že mě čeká fůra přepisování. Poslední dobou si dávám blog tak nějak do pucu.


Autor: P. C. Cast a Kristin Cast
Originální název: House of night - Marked
Český název: Škola noci - Označená
Počet stran: 304
Žánr: fantasy

Děj: Zoey Redbirdová by žila svůj obyčejný život šestnáctileté holky, nebýt toho, že ji jednoho dne označí stopař. Započne tak proces, při kterém se z ní pomalu stává upírka, musí proto co nejrychleji odjet do školy noci. Zoey se během krátkého okamžiku změní vlastní živočišný druh, svému klukovi dá kopačky a hlavně se pohádá se svým otčímem. Ničemu neprospívá ani fakt, že pokud její tělo proměnu odmítne, ona zemře. Uteče z domu a vyhledá jedinou osobu, které může naprosto věřit - svoji babičku. Ta jí poskytne potřebnou útěchu a podporu.
Když se konečně dostane do školy pro upíří mláďata, všichni jsou na větvi z toho, že Zoey má již plně vybarvené znamení a spoustu dalších vlastností, které se projeví až v dospělosti. Může za to bohyně Nyx, která naší hrdince poskytla dostatečné superschopnosti, které na sebe nenechají dlouho čekat. Před Zoey stojí mnoho nového, musí se postavit své naprosto příšerné spolužačce Afroditě, sbalit toho nejhezčího kluka(tady to půjde téměř samo) a spoustu dalších věcí, které může dokázat(jak jinak) jedině ona.

Co se to stalo...

9. března 2011 v 21:45 | Faira |  Tento blog
To abyste věděli...
Během klubové čistky v AK jsem padla na hromadu mezi poražené. Co jsem si v tu chvíli myslela... No bylo toho víc. Nejdřív naštvana, uražená....Pak jsem to ale začala brát s rezervou a po nějakém tom dni jsem se proti svému rozsudku odvolala x) Vyřizování trvalo o něco dýl, než bych předpokládala, ale nakonec mi (tuším že včera) přišel email s tím, že jsem opět v seznamu a databázi. Kdyby to nevyšlo, nejspíš bych nad tím jen mávla rukou.
Jsem ale ráda, že jsem zase zpátky. Jsem příliš zmlsaná tím, jak snadno se ke mě čtenáři dostávají. No řekněte, komu se to nehodí.
Jsem už hodně dlouho doma. - Nejdřív jsem si prodělala zánět středního ucha a teď mám prázdniny, při té příležitosti jsem hodně četla a teď momentálně píšu jak pominutá. Do konce týdne plánuji definitivně dopsat Maškarádu a na chvíli si od ni odpočinu. V rozepsaných mám už necelý dvě kapitoly zbrusu nový povídky. Bude to pro mě taková odreagovačka, trochu se na ní vyblbnu.
Říkala jsem si, že by bylo docela dobrý vecpat do každýho článku obrázek - už se na tom pracuje. Budou to vlastní fotky jen v povídkách(včetně těch jednorázových) budou "obšlehnutý". Možná budu mít výčitky svědomí xD
No a celkově si v blogu dělám trochu pořádek, zaslouží si to. 12. února oslavil třetí rok od svého založení. Což pro mě není málo, vzpomenu-li si, čím vším že to prošel.
Svoje volno si slastně užívám. O to horší bude návrat do tvrdé reality. Ani se mi nechce myslet na tu horu písemek, který si budu muset dopsat. Snad to přežiju ve zdraví.

Vrcholem potravinového řetězce

9. března 2011 v 14:25 | Faira |  Brouk v hlavě
Mám napsat, nemám napsat?
Ale nakonec přece jen napíšu, co si myslím.
Vegetariánství - snad nemusím vysvětlovat, co to je. (Od toho jsou tu jiní, kteří vám tyto informace milerádi zkopírují z wikipedie xD)
Sama vegetarián nejsem, takže tenhle článek bude zase z pohledu někoho, koho se to vlastně vůbec netýká.
Z mého okolí znám vegetariány dva, toho jednoho jsem několik let neviděla, toho druhýho vídám každý den ve škole. Je to moje nejlepší kámoška. Dozvěděla jsem se to od ní jen tak mezi řečí a ani na minutu jsem se nad tím nepozastavila. - To proto že u ní mě to vůbec nepřekvapuje. Je jedna z těch, kteří se pro to dobrovolně rozhodli z prostého důvodu - šíleně miluje zvířata. Na svačinu si vlastně nebere nic jinýho než chleba s okurkou - je to docela vtipná záležitost, když to někdo baští celý rok skoro každý den. Ale teď vážně!

Zavazadla

4. března 2011 v 20:15 | Faira |  F - Zátiší a předměty

"Tohle přece nemůžete jen tak vyhodit!" Tyhle prastarý kufry v pokročilém stádiu rozkladu se mi sice nepodařilo zachránit, když naše máti zase uklízela půdu a rozhodovala o osudu několika starých a nepotřebných krámů. Aspoň že jsem je stihla vyfotit:)
Jinak ty housle stále žijou, jsou památeční a těch se nesmím dotýkat ani já.


První verše z prologu

4. března 2011 v 11:23 | Faira |  Šeptání do větru

První slova, kterými začínám jeden ze svých príběhů do šuplíku - snad tomu bude někdy jinak:)

Humr, démoni na toaletách a cigaretovej smrad

4. března 2011 v 10:50 | Faira |  V objetí noci

Napadlo mě, že tu dlouho nebyl žádný popis jedné z mých šílených nocí, napraveno. Už je to dlouho a já si to zajisté do detailu nepamatuji a jako obvykle si to příšerně přimastím.

Můžu být někdo jiný

2. března 2011 v 19:29 | Faira |  O psaní

Další z mých postřehů - proč k téhle činnosti tak často utíkám. Ano, utíkám, protože psaní je hodně, ale útěk především.