Červenec 2011

Z krve padlých - Kapitola 17.

29. července 2011 v 20:19 | Faira |  Kapitolovky
Slibovala jsem nějakou tu akci, tak tady je. Chystám se už pomaličku polehoučku vše odhalovat.
Jinak: Menu je na dobu neurčitou mimo provoz. Nastaly mi tu menší chyby. Chystám se to opravit, ale nějak se mi do toho vůbec nechce:( tak mějte se mnou strpení.

Vyvrhel


Z krve padlých - Kapitola 16.

22. července 2011 v 19:45 | Faira |  Kapitolovky
A je to zase tady! Pomalu se blížíme k závěru. Do konce zbývá tak...pět kapitol. - Zatím můj hrubý odhad, uvidím, jak mi to bude vycházet.
V týhle části se vlastně nic nového nestane, ale na tu příští se sama moc těším:)

Hádka


Z krve padlých - Kapitola 15.

12. července 2011 v 23:11 | Faira |  Kapitolovky
Tahle kapitola by se někomu mohla zdát naprosto zbytečná a nezajímavá.Pravdou je, že tam vlastně nic zásadního nestalo. Ale já prostě potřebovala tuhle malou pauzu ve sletu událostí. Slibuji, že od příště to zase začne nabývat grády.

S úsměvem na rtech


Z krve padlých - Kapitola 14.

9. července 2011 v 16:56 | Faira |  Kapitolovky
Zase jednou za čas trochu kratší kapitola. Snad se vám bude ale i tak líbit:) Brzo zase napíšu.

Planoucí pohled


Z krve padlých - Kapitola 13.

8. července 2011 v 16:50 | Faira |  Kapitolovky
Pání! Já sebou ale hodila:) Když ono se to do mě tak zakouslo. Jestli mě někdo někdy neměl rád za to, že kapitolu ukončím vždycky v tom nejnapínavějším, tak po téhle části mě asi začne nenávidět - aspoň jsem se o to snažila :D

Nebezpečí


Z krve padlých - Kapitola 12.

8. července 2011 v 12:46 | Faira |  Kapitolovky
Bylo by krásné to do konce prázdnin dopsat:) A možná se mi to i povede, zjistila jsem totiž, že se k závěru jistě blížím. Když nad tím, ale tak dumám, zjišťuji, že s tímhle příběhem bych mohla pokračovat do nekonečna. Je docela možné, že až dolezu ke zdárnému konci, který plánuji, budu s tím i nadále pokračovat - udělat si z toho takový nekonečný příběh.

Rudá noc


Jsem vlkodlak a žeru malý děti

7. července 2011 v 14:05 | Faira |  V objetí noci
S bráchou mám právě začala sezóna - chodíme každý večer do lesa běhat(teda pokud neprší, což ještě nedávno nám znemožňovalo vůbec jít ven). Včera to bylo letos po druhý, ale už se chystáme tam hodit pravidelnost. Minule jsem myslela, že vyplivnu plíce, ale tentokrát jsem měla náramně lehký nohy. A pak si říkám: Aby ne, když jsem celou noc trénovala. Konečně se dostáváme k mému včerejšímu snu. No tak dobrá, ten večer před tím jsem se dívala na Červenou Karkulku, což mě asi hodně poznamenalo, ale já tyhle stavu zbožňuju.

Z krve padlých - Kapitola 11.

4. července 2011 v 12:22 | Faira |  Kapitolovky
Trochu jsem si odpočinula a chvíli zase dělala na Maškarádě. Je načase vrátit se na chvíli zase k tomuhle. Vychází najevo nový a nový fakta a skládačka se začíná pomalu ale jistě zaplňovat:)

Důkazy


Krevní pouta - Cena krve(1.)

3. července 2011 v 20:00 | Faira |  Knihomolím
Pro dnešek snad poslední příspěvek - nějako mě to chytlo. Dopsala jsem tak to, co jsem si už dlouho plánovala. Knižní recenze bych chtěla přidávat pravidelně. Takže pokud hledáte nějaké tipy, můžete se těšit.
Autor: Tynya Huff
Originální název: Blood ties - Blood price
Český název: Krevní pouta - Cena krve
Počet stran: 302
Žánr: fantasy, detektivní

Děj: Hlavní postavou je Vicki Nelsonová, bývalá policistka a v současnosti soukromá vyšetřovatelka. Na počátku byla brutální vražda, Vicki slyšela křik, ale nestihla doběhnout včas. Mohla už jen nebohou oběť přikrýt vlastním pláštěm. Dostává se tak do víru hrůzných událostí, na jejíž konci číhá šílený sériový vrah. Naštěstí na to není sama. Na její straně stojí Henry Fitzroy, nemanželský syn Jindřicha VIII. a čtyřistapadesátiletý upír.

Upíří deníky - Probuzení(1.)

3. července 2011 v 13:59 | Faira |  Knihomolím
Doháním to, co už tu dávno mělo být. Další přídavek ke klasickým upířím ságám současnosti. Nepatřím ke sklaním fanouškům těchto knížek, ale občas si něco čistě ze zvědavosti přečtu, abych měla aspoň nějakou tu představu.
Autor: Lisa Jane Smith
Originální název: Vampire diaries - Awakening
Český název: Upíří deníky - Probuzení
Počet stran: 248
Žánr: fantasy

Děj: Královna střední školy Elena se konečně snaží vzpamatovat ze smrti svých rodičů. Po prázdninách se vrací do školy a setkává se zde se Stefanem, který je velmi atraktivní ale příliš tajemný a navíc se zdá, že si Eleny vůbec nevšímá. Ta se ze všech sil snaží rozlousknout jeho velké tajemství - kdo je vlastně zač a proč tak nenávidí svého bratra Damona.
Napětí zesílí ve chvíli, kdy se městečkem začne potulovat "divoké zvíře", které napadá nebohé lidi.

Vampýrská akademie(1.)

3. července 2011 v 12:53 | Faira |  Knihomolím
Přečtený to mám už delší dobu a stejně tak recenze byla dlouho připravovaná, ale mě se do toho tak nechtělo. Mám jich tam v rozepsaných hned několik. Tak snad je budu postupně dopisovat, když jsou ty prázdniny a venku je teď momentálně pěkně hnusně.

Autor: Richelle Mead
Originální název: Vampire academy
Český název: Vampýrský akademie
Počet stran: 279
Žánr: fantasy

Děj: Upíři skutečně existují. V tomto příběhu se dělí do dvou skupin:Ti hodní Morojové a Strigojové, co těm prvním velice rádi pijí krev. A pak tu jsou ještě dhampýři - napůl upíři a napůl lidé, kteří mají za jediný úkol chránit Moroje.
Ústřední dvojice - Morojská princezna Lisa a její nejlepší kamarádka dhampýrka Rose se vrací na Vampýrskou akademii, odkud před dvěma lety ve velkém strachu utekly. Návrat není ani pro jednu z nich jednoduchý. Zatímco Rose musí toho spoustu dohánět ve škole, Lisa čelí dosti morbidní provokaci.

Mediátor - Krajina plná stínů(1.)

3. července 2011 v 10:33 | Faira |  Knihomolím
Zase jednou za čas si zalítnu do oddělení pro mládež. Nechodím tam moc často, ale některý dobrý knížky maj právě tam. Takže proč v knihovně trochu neodbočit a nevyběhnout ty schody? Někdy mi to opravdu stojí za to.

Autor: Meg Cabot
Originální název: The mediator - Shadowland
Český název: Mediátor - Krajina plná stínů
Počet stran: 190
Žánr: fantasy

Děj: Sussanah by se nám mohla zdát jako naprosto normální americká středoškolačka. Až na jeden docela maličký detail - je přesně tím, co nazýváme mediátor. Což je člověk, který má schopnost vidět a mluvit s duchy. A ne jen to. Může se jich i dotýkat a když není nazbyt, nakopat jim i zadek. Suze svoje nadání nevnímá jako nic extra abnormálního. Je to schopnost, se kterou se již narodila. Rozhodně si nepřipadá jako nějaká vyvolená. Spíš naopak je ze svého daru pěkně otrávená. Neustále narážet na mrtvé a plnit jejich ulítlá poslední přání, aby došli zasloužilému odpočinku, není nic zábavného.
Svých povinností se nezbaví, ani když se odstěhuje z New yorku do slunné Kalifornie, aby se se svojí matkou mohla nastěhovat ke svému otčímovi. Právě naopak se zdá, že zde bude práce až dost. Suze ve svém pokoji narazí na sice velmi atraktivního avšak mrtvého Jesseho a u své skřínky zase na naprosto šíleného ducha naštvané roztleskávačky.