Srpen 2011

Nic není věčné...

29. srpna 2011 v 15:31 | Faira |  F - Flóra
V poslední době jsem trochu zapomněla na fotky. Pravda je, že toho už moc nenafotím. Chybí čas, inspirace, chuť i prostředky. Sním o novém foťáku(asi tak celý život), který bych si koupila za svoje tvrdě vydělané keše(to by nejprve musely ale nějaké být), byl by jenom můj a můj a měl aspoň trochu ucházející vlastnosti. Jeden konkrétní model na obzoru už mám. Žádná zrcadlovka - ty jsou na mě moc drahý a moc(jak to říct) složitý. Jestli se tu ukáže někdo, kdo tomu rozumí víc než já, mohl by říct, jestli je dobrý nápad kupovat si TOHLE Má to sice takový zbytečný serepetičky jako GPS a 3D fotky, které asi nikdy nevyužiju, ale jinak by se mi celkem zamlouval.
Pokud by někoho zajímalo, čím jsem fotila doteď a asi ještě dlouho fotit budu, mrkněte se SEM.
A teď konečně fotka...
Jak vidíte, začínám si svoje fotky podepisovat. - Ne proto, že bych si tak naivně myslela, že mi to někdo bude krást, ale prostě pro jistotu. Ještě nevím, jestli si mám podepsat i starší fotky. Podle toho jak se mi bude chtít.

Tiché ráno

28. srpna 2011 v 10:50 | Faira |  Šeptání do větru
Jedno po dlouhé době se velký úklid vyplácí. Já při tom vždycky najdu nějaké poklady, o kterých ani nevím, že je mám. Například tohle haiku, které jsem kdysi napsala na kus papírku.
Už si vůbec nepamatuji v jaké náladě jsem to psala a které myšlenky mě k tomu přivedly, ale můžu to docela přesně odhadnout.
Jakou spojitost má ten název se samotným obsahem... to už nechám na vás.

Muffiny

27. srpna 2011 v 19:10 | Faira |  Postrachem kuchyně
Není mi tak docela jasné, z jakého popudy tuhle rubriku zakládám. Asi proto, že něco takového mi tu prostě chybělo. - Když už sem bez ladu a skladu frkám kdejakou krávovinu, proč nezačít i s tímhle.
Budu sem postupně přidávát věci co jsem ukuchtila a byly poživatelné:)
Nejsem žádnej šéfkuchař a naši můžou být rádi, že pokaždý dostanou kuchyň ve stejném stavu, v jakém jsem si ji půjčovala. Někdy si připadám příšerně nešikovná(ale vynalézavá). Jídlo jsem měla vždycky moc ráda, je ale načase podívat se na něj i z jiného úhlu.
Snad těch úzpěšných experimentů bude rychle přibývat:)

Z krve padlých - Kapitola 21.

20. srpna 2011 v 20:53 | Faira |  Kapitolovky
Původně to mělo být tentokrát delší, ale nakonec to dopadlo jinak. Rozhodla jsem se to useknout a zbytek šoupnout do příští kapitoly - jinak by to bylo příliš dlouhé.
Chystám se tam dosadit další postavu, kterou ještě vůbec neznáte. Teda vlastně znáte, ale těžko se na ni budete pamatovat. - Druhá kapitola úplně na konci... jen takový malý spoiler, který prozradí snad jen to, že to bude ženská a jmenuje se Eleanor:)

Fakta


Z krve padlých - Kapitola 20.

17. srpna 2011 v 21:31 | Faira |  Kapitolovky
Tak vážení, je čas na postupné odhalování:)

Pravda


Z krve padlých - Kapitola 19.

16. srpna 2011 v 15:16 | Faira |  Kapitolovky
Trocha akce snad neuškodí:)
Musím říct, že si psaní náramně užívám.
Už jsem říkala, že tahle povídka je mírně klišoidní? Na zachraňování krásek v nesnázích možná není nic originálního, ale koho to zajímá... No ne?

Pekelný pes


Noční maraton

10. srpna 2011 v 21:53 | Faira |  V objetí noci
Měla jsem takový menší gruntovací den a jak už to tak bývá, našla jsem pár zajímavých věcí, o kterých jsem vůbec nevěděla, že je mám. Mezi nimi byl i jeden můj zápis několika snů, kdy jsem jich přesně 12 splácala dohromady. Zapřemýšlela jsem ještě trochu a příběh prodloužila.
Jako celek to možná působí trochu chaoticky, ale takové už sny prostě jsou.
Tenhle článek má pro mě zvláštní význam. Jedna věc je psát a při tom si to představovat. Druhá věc ale je, psát a vidět to. Sny mě nikdy nepřestanou fascinovat a děsit zároveň. Při sepisování tohodle článku mi opravdu lezly slzy do očí. Jsou v tom totiž zakomponované i sny, které se mi zdály jako hodně malé. Tenkrát mě to vážně děsilo a děsí mě to i teď, nehledě na to, jak směšné se to může zdát.
Je to šílené, někdy děsivé, směšné, bláznivé a já nevím co ještě, ale miluju to!

Osobnost měsíce

8. srpna 2011 v 18:03 | Faira |  Osobnost měsíce
Už delší dobu mám v plánu jeden projekt. Není to nic převratného a nejsem si tak úplně jistá, kolik lidí to bude zajímat. Myslím si však, že to není špatný nápad.
Každý měsíc přibude do této rubriky jeden článek zasvěcený jedné jediné osobě.
Může to být muž i žena. Mohl by být objevem posledních pár let nebo již stovky let po smrti. Ale ať už byl jeho osud jakýkoliv, zanechal nám tu po sobě odkaz, vzpomínku, která mu zajistí nesmrtelnost.

Uklidit si na blogu i v hlavě

7. srpna 2011 v 17:40 | Faira |  Tento blog
Už bylo na čase.
Už jsem v tom brajgli nemohla vydržet. Je načase vyčistit si hlavu, a protože tohle je tam trochu moje druhá hlava, začala jsem zde.
Vyházela jsem některý nepotřebný články, co tu jen zacláněly, a nadobro tak smazala některé stopy po tom, jaká jsem dříve byla. - Nám na mysli věci z rubriky Výkřiky do tmy. Musela jsem se jich zbavit. Byly tu jako šedá vzpomínka na stavy, do kterých se už nikdy nechci dostat.
Trochu jsem překopala menu. Doplnila tam pár položek - teď je to možná trochu mo roztáhnutý, ale nic s tím už dělat nehodlám.. Není to ještě tak úplně hotový, ale pracuje se na tom. Plánuji ještě přepsat pár článků. Pak už si tu konečně zase budu připadat jako doma.

Myšlenky

7. srpna 2011 v 16:51 | Faira

Sním jiné životy

Přemýšlím nad nesmrtelností chrousta

Blesklo mi hlavou a vypálilo díru

Z krve padlých - Kapitola 18.

1. srpna 2011 v 13:50 | Faira |  Kapitolovky
Na tuhle kapitolu jsem se tak nějak těšila (na tu minulou taky) a na ten zbytek vlastně taky, protože teď začne velké odhalování pravdy. Mihne se tam taky ještě jedna postava, kterou neznáte. A musíme taky dopadnout vraha - na to se nesmí zapomínat. No a pak bude konec.

Já ho viděl