Září 2011

Jeden výkřik velkého šílence

29. září 2011 v 21:40 | Faira |  Osobnost měsíce
Dlouho jsem přemýšlela, komu bych zasvětila ten vůbec první článek v projektu. Že se bude jednat o malíře, v této věci jsem měla poměrně jasno. Ale o kterého malíře? To už bylo trochu dilema.
Těch velkých světoznámých mistrů, kteří by si zasloužili obdiv, není málo. Lišili se od sebe jak dílem, tak životem a pohledem na svět.
Možná není úplně dobré začínat tak smutně, protože právě takový Munchův život byl. Vybrala jsem si ho právě proto, že má na svědomí jeden z mých nejoblíbenějších obrazů. Jeden? Ale co to plácám. Zmínku o sobě si zaslouží mnohem víc jeho obrazů, ale teď mám na mysli právě Výkřik - výjev, který z paměti jen těžko kdy vymažu.
Prý se mu někdy říká "Velký šílenec" - nevím, jestli si to označení zaslouží. Kdo ví?

Edvard Munch


Z krve padlých - Kapitola 23.

27. září 2011 v 9:36 | Faira |  Kapitolovky
Hodina IKT a já zase po tají dělám něco jiného:)
Je to takové kratší a spíš jen přechodné, aby jsem se dostala z jedné situace do druhé.
Skoro vůbec jsem si to po sobě nečetal, tak tam buou chyby a překlepy, za které se předem omlouvám...

Stín minulosti


Z krve padlých - Kapitola 22.

25. září 2011 v 15:04 | Faira |  Kapitolovky
Málem bych na to úplně zapomněla. Omlouvám se, za příliš velké časové prodlevy mezi jednotlivými díly. Ale nebyl prostě čas ani chuť.

Strážce


Sobota odpoledne

21. září 2011 v 21:41 | Faira |  F - Experimenty a ostatní
Tak, prozatím moje nejnovější fotky. Měla jsem je v plánu oprvadu hodně dlouho, ale dostala jsem se k nim až nedávno. Člověk ani jindy než v sobotu odpoledne nemá čas.
Noviny jsou opravdu vďečné pozadí. Než jsem si jima však vůbec tu skříň polepila, zabralo mi to šílené množství času. Navíc nemůžete použít jen tak ledaakou stránku. Dnešní noviny totiž vypadají opravdu příšerně. - Samá obrovská baevná fotka nějakýho politika, celebrity či podobné verbeže. Na fotce je to vidět a dost to kazí dojem - alespoň mě to tak přijde. Takže jsem použila jen ty stránky s delším textem pokud možno bez obrázků anebo to všelijak možně překrývala a zakrývala. Snad to stálo za tu námahu...
PS: Naprosto otřesně vypadají stránky Blesku - tam je textu jen minimálně a každá dvojtrana je zapláclá nějakým pokud možno naprosto zdrceným ksichtem nějaké té skandální hvězdičky. U nás blesk nikdo nečte, ale občas nám někdo pošle tašku novin, když už máme teda ty kamna.

Archivní

17. září 2011 v 14:31 | Faira |  F - Fauna
Jedná se už o rok staré fotky, ale jak jsem si tak všimla, zapomněla jsem je sem tenkrát dát. Kotě na první fotce už nemáme. Kotě na druhé fotografii má teď už další dvě koťata. - Ano, opravdu to jsou dvě kočky, neptejte se mě, jak je rozeznám od sebe xD

Smile

11. září 2011 v 21:43 | Faira |  F - Krajina
Taková momenta co trvala jen pŕ minut než se úsměv rozplynul do okolní modři.
Musím vás ale sklamat. Nejedná se o žádný přírodní úkaz. Tuhle malůvku má na svědomí letící gripen, co nám čas od času prosviští nad hlavou:)

Vyžvejknutá

9. září 2011 v 20:09 | slečna F |  Výkřiky do tmy
Nejraději bych ty uplynulé dny ze sebe sklepala, kdyby to šlo.
Kdyby byl život osoba, plivla bych mu do ksichtu.
Někdy si prostě připadám jako sprostě vyflusnutá nadbytečnost na dně skutečnosti.
Jen další z té hromady, co má právo jen snít.
Je to vážně příšernost. Nikdy dřív jsem nebyla tak mimo, vůbec nejsem schopná normálně uvažovat a všechno se mi sype pod rukama. Naprosto v klidu si koplikuju a podělávám život, až mi je zle z toho, jaký jsem nemehlo.
Tenhle týden byl vážně příšernej a já doufám, že se do jeho konce už nic nestihne podělat. Po škole jsem se vracela s pocitem, že mě vytáhly krávě z držky. Plácnout sebou na postel a probudit se až k večeři... Jako bych to ani nebyla poslední dobou já.