Když je svět lehkej a těžkej zároveň...

11. června 2012 v 20:57 | Vera |  Výkřiky do tmy
Létáš v oblacích, když se i zároveň kácíš k zemi. S hlavou vraženou mezi kolenama přepočítáváš hvězdičky na obloze.

Drahý pane M,
snad ani slovy nelze vyjádřit ten obrovský posun za poslední měsíc... No a za poslední dva roky se pohybujeme v naprosto astronomických číslech. Ta malá černá šelma uvnitř mne se dere na povrch a já vím, že jsem to já. Ta drzá možná až příliš sebevědomá potvora... Ale práce mi to dalo.
V hlavě mi křičí milióny hlasů... To možná mozkové buňky ponořené do smrtelné agónie... A 18 bylo? SKORO. Je to jenom pivo, říkám si tak. Jenže co to se mnou to pivo dělá....Pohybuje se tu malý naprosto mrňavý šotek, co mi něco přidává do jídla. Jinak snad ani není možný, aby tohle byl můj standardní střízlivý stav. "Véro, v čem to jedeš?!" V tomhle životě, na tomhle světě, galaxii a právě teď.
Ujít za jediný dopoledne něco přes 20 kilometrů a téměř jen do kopce by pro jiného možná nebyla taková zábava. Jenže já jsem prostě já. Mám radost z pohybu. Zatímco téměř všichni nadávaj, já to začínám milovat. Teplice jsou prostě nádherný. Miluju skály, vymletý lesní cesty, bublající vodu a puchýře na nohách. (A taky ráda dostávám jedovatý kytky.)
Miluju ty lidi kolem, co v noci chrápou nebo na vás mluví ze spaní. Byla jsem na chatce se třema klukama a orgie se nekonaly. Ale nohy nám smrděly - to opravdu ano. Pivo teklo proudem, avšak pod bedlivým dohledem našeho kantora. (Když prostě nechcete, aby se vám studenti ožrali do bezvědomí, navrhněte kompromis. "Nedělejte bordel, nedělejte ostudu. Takže si prosím vás kupte jenom pivo.") Těšila jsem se na brko, který kámoš tak dlouho balil. Umotat jointa, když se vám klepou ruce a jste pod parou, není úplně jednoduchý. Nedošlo na to, což mě možná trochu mrzí. Staropramen lemon je požitek. Nějako mi zachutnaly tyhle přislazený alternativy... a grep je snad ještě lepší.
Tohle se dělo od středy do pátka. Sobota byla legendární! Jít do Trutnova na Pivofest a nedat si pivo by byl hřích. Zůstala jsem však věrná našemu vládci Krakonošovi - víceméně.
Chodit do zelených mobilních kadibudek je více než humorné. Lidičky, zamykejte se na záchodech prosím! Já chápu, že jste vesměs všichni naprosto na plech, ale tohle je otázka slušnosti a diskrétnosti. Toaletní papír došel poměrně rychle. (Jak nečekané...)
Běhala jsem tam jak idiot opřená o kámošky. Nakonec mě kámoš v náruči musel odnýst pod svatý. Chvíli jsem se bála, že dopadnu jak o čarodějkách. Ano, lezlo to na mě... resp. ze mě...
"Vybli to Verčo, udělá se ti líp"....."Jo, já to vždycky vyhodím a pařím dál."
Nerada si strkám prsty do krku, ale pro uspokojení publika a vlastního zažívacího traktu jsem to udělala.... A pomohlo. Asi půl hodiny jsem jen tak ležela na schodech opřena o sochy a jen tak pozorovala, jak lidi překračují moje nohy. "Tady spí nějaká ženská!"
Pak začal hrát Tomáš Klus a já poprvý za celou tu dobu vnímala hlavní program. To byla taky ta chvíle, kdy náměstí praskalo ve švech. Země pokrytá lahvema a plastovýma kelímkama, takže každý váš pohyb velice nestabilní(Tentokrát v tom vaše promile byly úplně nevině). Jak když chodíte po vodě.
Je to opravdu krásný, když se po tak dlouhé době potkáte s lidmi, které máte tak rádi.
Odešla jsem o půlnoci(jak Popelka). Vypnul se mi mobil, takže mě tam táta musel, chudák, hledat. Přijedu domů a celá šťastná obejmu máti. "Co si pila?".... "Pivo."... "Já to cejtim."
Nikdy bych nečekala, že zrovna moje matinka mi tohle bude schvalovat. Mezi 17 a 18 prý žádný rozdíl není. Jen se obává, aby mě nedrapli flojdi. Nezletilá, bez občanky, v podnapilém stavu.... To by si tě nechali někde pěkně v chládku, holka.
Začínám mít ten pocit, jakoby mi rodiče pomalu ustupovali. Což nikdy nebylo nic očekávaného. Já byla vždycky ta pod přísným dozorem... Ale no co už, snad je tohle opravdu ten životní kvas, do kterého jsem se vrhla po hlavě.
Bývala jsem malá šedá myška. Bez sebevědomí, nezajímavá, tichá... Miluju, když jsem tím, co jsem.
Teď ještě musím dostat to co chci...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 11. června 2012 v 21:28 | Reagovat

Pivo není alkohol. :D

2 Vera Vera | Web | 11. června 2012 v 21:31 | Reagovat

[1]: a proto se ho musí vypít víc :-D

3 Cornelia Cornelia | Web | 20. června 2012 v 19:39 | Reagovat

ach. zátěž na tělo :D
to tedy opravdu není má oblíbená zábava..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama