Říjen 2012

V zelené

31. října 2012 v 21:47 | Vera |  F - Architektura
Ještě jeden čtvercový formát, aby se neřeklo. Pochopitelně už nějaký měsíc stará fotka...
Pokaždý, když chodím jen tak s foťákem po městě, připadám si jako zloděj. Nevím, je to zvláštní - fotit cizí domy, cizí okna. Musím přemýšlet, jak by lidi reagovali, kdyby mě při tom někdo viděl. Cítím se vážně jako exot...
Ale dost už...tady je fotka.

Další černobílost

28. října 2012 v 11:55 | Vera |  F - Architektura
Další záležitost z archívu. Mám i barevnou verzi, ale vůbec se mi nelíbí. Foceno za opravdu příšerného světla, takže je to hrozně přepálené. Snažila jsem se to trochu zamaskovat, takže výsledek snad je docela ucházející.
Výřez z mého domovského Trutnova...


To je žrádlo!

7. října 2012 v 21:44 | Vera |  Výkřiky do tmy
Vera miluje tyhle situace, kdy ji někdo dokáže rozesmát. Vera ještě více miluje, když je to v okamžicích, kdy by to nečekala.
"To je žrádlo!" Začínám tu větu milovat. Jak už jsem řekla: Je to zajímavý slohový obrat.
V jaký situaci byla tato věta vyřčena, vám však nemohu prozradit, neboť to není zrovna publikovatelné.
Sedím si ve vlaku, v ruce muchlám plechovku s posledním lokem již značně zvětralýho dánskýho piva a zírám na západ slunce. Po dlouhé době potkávám výpravčího, který se umí tvářit i příjemě a ne že zrovna spolknul hořkou okurku. "Ne slevu nemám a zpáteční jízdenku nechci, děkuji za optání." Nechce se mi domů... ale musím.
Nepoznávám se. Říkám si to stále dokola. Jsem to ale já, tím jsem si jistá, jen netuším kým jsem to byla těch 15 let předtím. Poslední tři roky mě předělaly od základu. Nechápu to, ale jsem za to ráda.