Knihomolím

Krevní pouta - Cena krve(1.)

3. července 2011 v 20:00 | Faira
Pro dnešek snad poslední příspěvek - nějako mě to chytlo. Dopsala jsem tak to, co jsem si už dlouho plánovala. Knižní recenze bych chtěla přidávat pravidelně. Takže pokud hledáte nějaké tipy, můžete se těšit.
Autor: Tynya Huff
Originální název: Blood ties - Blood price
Český název: Krevní pouta - Cena krve
Počet stran: 302
Žánr: fantasy, detektivní

Děj: Hlavní postavou je Vicki Nelsonová, bývalá policistka a v současnosti soukromá vyšetřovatelka. Na počátku byla brutální vražda, Vicki slyšela křik, ale nestihla doběhnout včas. Mohla už jen nebohou oběť přikrýt vlastním pláštěm. Dostává se tak do víru hrůzných událostí, na jejíž konci číhá šílený sériový vrah. Naštěstí na to není sama. Na její straně stojí Henry Fitzroy, nemanželský syn Jindřicha VIII. a čtyřistapadesátiletý upír.

Upíří deníky - Probuzení(1.)

3. července 2011 v 13:59 | Faira
Doháním to, co už tu dávno mělo být. Další přídavek ke klasickým upířím ságám současnosti. Nepatřím ke sklaním fanouškům těchto knížek, ale občas si něco čistě ze zvědavosti přečtu, abych měla aspoň nějakou tu představu.
Autor: Lisa Jane Smith
Originální název: Vampire diaries - Awakening
Český název: Upíří deníky - Probuzení
Počet stran: 248
Žánr: fantasy

Děj: Královna střední školy Elena se konečně snaží vzpamatovat ze smrti svých rodičů. Po prázdninách se vrací do školy a setkává se zde se Stefanem, který je velmi atraktivní ale příliš tajemný a navíc se zdá, že si Eleny vůbec nevšímá. Ta se ze všech sil snaží rozlousknout jeho velké tajemství - kdo je vlastně zač a proč tak nenávidí svého bratra Damona.
Napětí zesílí ve chvíli, kdy se městečkem začne potulovat "divoké zvíře", které napadá nebohé lidi.

Vampýrská akademie(1.)

3. července 2011 v 12:53 | Faira
Přečtený to mám už delší dobu a stejně tak recenze byla dlouho připravovaná, ale mě se do toho tak nechtělo. Mám jich tam v rozepsaných hned několik. Tak snad je budu postupně dopisovat, když jsou ty prázdniny a venku je teď momentálně pěkně hnusně.

Autor: Richelle Mead
Originální název: Vampire academy
Český název: Vampýrský akademie
Počet stran: 279
Žánr: fantasy

Děj: Upíři skutečně existují. V tomto příběhu se dělí do dvou skupin:Ti hodní Morojové a Strigojové, co těm prvním velice rádi pijí krev. A pak tu jsou ještě dhampýři - napůl upíři a napůl lidé, kteří mají za jediný úkol chránit Moroje.
Ústřední dvojice - Morojská princezna Lisa a její nejlepší kamarádka dhampýrka Rose se vrací na Vampýrskou akademii, odkud před dvěma lety ve velkém strachu utekly. Návrat není ani pro jednu z nich jednoduchý. Zatímco Rose musí toho spoustu dohánět ve škole, Lisa čelí dosti morbidní provokaci.

Mediátor - Krajina plná stínů(1.)

3. července 2011 v 10:33 | Faira
Zase jednou za čas si zalítnu do oddělení pro mládež. Nechodím tam moc často, ale některý dobrý knížky maj právě tam. Takže proč v knihovně trochu neodbočit a nevyběhnout ty schody? Někdy mi to opravdu stojí za to.

Autor: Meg Cabot
Originální název: The mediator - Shadowland
Český název: Mediátor - Krajina plná stínů
Počet stran: 190
Žánr: fantasy

Děj: Sussanah by se nám mohla zdát jako naprosto normální americká středoškolačka. Až na jeden docela maličký detail - je přesně tím, co nazýváme mediátor. Což je člověk, který má schopnost vidět a mluvit s duchy. A ne jen to. Může se jich i dotýkat a když není nazbyt, nakopat jim i zadek. Suze svoje nadání nevnímá jako nic extra abnormálního. Je to schopnost, se kterou se již narodila. Rozhodně si nepřipadá jako nějaká vyvolená. Spíš naopak je ze svého daru pěkně otrávená. Neustále narážet na mrtvé a plnit jejich ulítlá poslední přání, aby došli zasloužilému odpočinku, není nic zábavného.
Svých povinností se nezbaví, ani když se odstěhuje z New yorku do slunné Kalifornie, aby se se svojí matkou mohla nastěhovat ke svému otčímovi. Právě naopak se zdá, že zde bude práce až dost. Suze ve svém pokoji narazí na sice velmi atraktivního avšak mrtvého Jesseho a u své skřínky zase na naprosto šíleného ducha naštvané roztleskávačky.

Klub rváčů

23. dubna 2011 v 18:56 | Faira
Za normálních okolností, bych se k téhle knížce ani nedostala. Brácha se díval na film aj á ostatně jako vždy se mu dívala přes rameno. Klasika - banda zabedněných idiotů do sebe tloukla a já chtěla odejít. Jenže místo toho jsem si sedla. Nakonec to viděla celý a musela si dojít pro knížku.
Když srovnám film s knížkou: Film se mi líbil asi víc, ale jen proto, že byl srozumitelnější a měl veselejší konec - toť vše. Ale knížka je nezapomenutelná.
Ale já říkám: Naprostý šílenství!

Autor: Chuck Palahniuk
Originální název: Fight club
Český název: Klub rváčů
Počet stran: 184
Žánr: psychologické

Děj: Právě se nám dostává do rukou výpověď mladého muže, kterému nestojíme ani za to, aby se nám představil. Místo toho nás po celou dobu krmí svými uhnutými pocity, rozmary jeho nálad a šílenství jemu vlastní.
Hlavní hrdina bydlí ve svém skvělém bytě s perfektním vybavením a věcmi, které nepotřebuje. Odkojila ho televize a konzumní společnost. V podstatě má vše potřebné. - Domov, placenou práci...a stereotypní život bez jasného cíle.
Ze všeho nejvíc by si ale přál spát. Aspoň jednou jedinkrát by se chtěl dobře vyspat. Nespíte den, dva, týden a pak už ani nevíte kde jste, co děláte a hlavně - kdo jste.
Jednoho dne potká muže, který se mu představí jako Tyler Durden a požádá ho o zvláštní laskavost. Chce, aby ho praštil. A v ten okamžik osud zamíchá kartami a začne hra plná vyražených zubů, rozbitých čelistí a lidí, které potkáváte na ulici trpící těmito příznaky. A je jich stále víc a víc, až samotný zakladatel Klubu rváčů se před nimi nemá kam skrýt.
Ta nejnaštvanější kniha, jakou jsem měla možnost číst.

Zavržený(1.)

11. března 2011 v 21:38 | Faira
Někdo řekl, že upíři jsou pasé. xD
Někdo četl, někdo ne. Možná budete souhlasit s mým hodnocením nebo vůbec ne. - Od toho tu jsou komentáře =)


Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Hush, hush
Český název: Zavržený
Počet stran: 368
Žánr: fantasy

Děj: Jak hluboko dokážeš padnout?
Nora Greyová má ráda život pod kontrolou, tu velmi rychle ztrácí, když se při hodině biologie setká s Patchem. Ten, jak se zdá, si za cíl nezvolil nic jiného, než Noru neustále provokovat. A pak jen nasadí svůj šibalskej úsměv. - (Která by mu neodolala.) A ji zase stále více děsí, že o Patchovi nic neví. O to hůř, když se začnou dít podivné věci, až si Nora není pořádně jistá ani sama sebou. Proč má stále pocit, že ji někdo sleduje a pronásleduje. A hlavně, kdo jí to celou dobu usiluje o život?

Škola noci - Označená(1.)

11. března 2011 v 9:09 | Faira
Zjistila jsem, že jsem úplně zapomněla psát recenze. Navíc, když se podívám do archívu, zjistím, že jsem žádný recenze ani nikdy nepsala. Mám takovej pocit, že mě čeká fůra přepisování. Poslední dobou si dávám blog tak nějak do pucu.


Autor: P. C. Cast a Kristin Cast
Originální název: House of night - Marked
Český název: Škola noci - Označená
Počet stran: 304
Žánr: fantasy

Děj: Zoey Redbirdová by žila svůj obyčejný život šestnáctileté holky, nebýt toho, že ji jednoho dne označí stopař. Započne tak proces, při kterém se z ní pomalu stává upírka, musí proto co nejrychleji odjet do školy noci. Zoey se během krátkého okamžiku změní vlastní živočišný druh, svému klukovi dá kopačky a hlavně se pohádá se svým otčímem. Ničemu neprospívá ani fakt, že pokud její tělo proměnu odmítne, ona zemře. Uteče z domu a vyhledá jedinou osobu, které může naprosto věřit - svoji babičku. Ta jí poskytne potřebnou útěchu a podporu.
Když se konečně dostane do školy pro upíří mláďata, všichni jsou na větvi z toho, že Zoey má již plně vybarvené znamení a spoustu dalších vlastností, které se projeví až v dospělosti. Může za to bohyně Nyx, která naší hrdince poskytla dostatečné superschopnosti, které na sebe nenechají dlouho čekat. Před Zoey stojí mnoho nového, musí se postavit své naprosto příšerné spolužačce Afroditě, sbalit toho nejhezčího kluka(tady to půjde téměř samo) a spoustu dalších věcí, které může dokázat(jak jinak) jedině ona.
 
 

Reklama