Na filmovém plátně

Sex pistols: Děs a běs

16. října 2010 v 17:39 | Faira
Už se z toho neproberu. - Navždy ze mě bude ten hudebník teoretik, co baští všechny dokumenty a knížky o hudbě. A o své závislosti na rockových žánrech se radši rozepisovat nebudu. Deptá mě hudební vkus drtivé dnešní společnosti a nesnáším ty bezduchý a příšerně naivní věci, co se kolem mě míhaj.
Sex pistols prostě žeru. - Člověk to poslouchá a je mu naprosto jasný, že to rozhodně není kvalitní hudba, nikdo z nich není žádný virtuóz a Johnny Rotten umí sakra mizerně zpívat, ale něco na nich prostě je.
Na ten film se dívám opakovaně asi týden a pořád nemám dost =D

"Téměř v každým dokumentu o každý hudební skupině vidíte, jak je všechno báječný a dokonalý. Ale to není vůbec pravda. Je to peklo, je to drsný, je to příšerný. Příjemný je to jen do určitý míry, ale pokud víte proč to děláte, jste ochotni to snášet. Zjistíte, že hlavní na tom je ta práce. A nám se podařilo urazit všechny ty lidi, kteří nás srali.
Děs na běs
Začíná jedna z nejproslulejších a zároveň nejskandálnějších legend, která se váže k anglické koruně(- škrtnuto a přepsáno na: "veřejnosti")." 
- Takto nás vítá úvodní komentář. 
Děs a běs
Žánr: dokument, hudební
Rok: 2000

Hellsing

5. srpna 2010 v 15:26 | Faira
Mruhaha - pustila bych to všem těm zamilovaným dívčinám, u kterých jsou upíři zapsáni jako ti hodní sexy romantici, kteří by vám krk ani neolízli.
Když už má být upír zplozenec pekla tak aspoň pořádnej.
Když někdo začne s tím, že anime jsou jen pohádky, vždycky se najde někdo, kdo se toto tvrzení snaží vyvrátit. - A tím nejspolehlivějším řešením je dát příklad nějakýho velkýho krváku. Zjistila jsem, že většinu lidí jako první napadne Elfen Lied, ale já znám něco daleko horšího, lepší, krvavějšího, šílenějšího...no dobrá už toho nechám. Přečetla jsem si ve výpisu pár článků, kde se otaku zastávají svého oblíbeného anime. A často tím způsobem, že se zmíní o Elfen Lied, já si hned vzpomněla na toto.
Hellsing
Žánr: Akční, Drama, Horor
Rok: 2001
Typ: TV série
Počet dílů: 13

Franklyn

27. června 2010 v 13:14 | Faira
Narazila jsem na něj již dříve a okamžitě mě zaujal oficiální plakát. Trochu jsem na něj pozapomněla a podívala se na něj až teď. Film spíše pro náročnější diváky a psychicky vyšinuté lidi, který mi dokázal, jak divnej vkus mám. Pokud se vám zdá, že jste příliš malí blázni a dáte přednost spíše nenáročné romantické komedii, tak tento článek ignorujte.


"Někdo kdysi řekl, že obyčejní lidé považují náboženství za dobré, moudří za špatné a vládci za užitečné. Já věřím jen tomu, že se jmenuji Jonathan Preest a že dnes zabiji člověka."

"Běžte! Nebo nás oba zabiju, a kdybyste mě znal, tak byste hned vypadnul."
Franklyn
Žánr: drama, fantasy
Rok: 2008

Paprika

24. února 2010 v 19:21 | Faira
Tohle mi v hlavě bude ležet hodně dlouho - stejně tak jako mi to dosud leží na pevném disku. Je to už poměrně dlouho, co jsem to viděla, ale teprve teď jsem dostala odvahu vám sdělit své dojmy, které jsou víc než smíšené.
Žánr: Fantasy, Sci-fi, Mysteriózní
Rok: 2006
Typ: Movie

Kigeki

17. února 2010 v 22:29 | Faira
Opět přicházím, abych něco zkritizovala.
Tentokrát jsem si vybrala filmeček, který sem viděla už velice dávno, ale s radostí se k němu vrátím. Musela jsem si ho stáhnout znova a znova se na něj podívat.

Původní název(japonsky): Kigeki
Anglický překlad:Comedy

Žánr: těžko říct
Rok: 2002
Typ: ova

Death Note

29. dubna 2009 v 20:55 | Faira

Žánr: drama, krimi
Rok: 2006
Typ: TV série
Počet dílů: 37

Příběh: Na počátku je téměř nevinný cíl vymýtit zlo, který přejde ve válku mezi policii a neznámým masovým vrahem.
Light Yagami je středoškolský student s abnormálně vysokou inteligencí. Jednoho dne najde na trávníku černý notes s nápisem Death note(zápisník smrti). To Lighta zaujme a vezme si ho domů. Tam si zápisník pečlivě prolistuje. Ten je téměř prázdný až na první stránku, kde je návod k použití: Ten jehož jméno je napsáno do zápisníku zemře. Nestane se to, jestliže pisatel si nepřectaví tvář osoby, co má zemřít. Light tomu samozřejmě nejprve nevěří, ale poté co napsal jméno zločince, kterého viděl v televizi a on následně zkolaboval, nebylo pochyb že je to pravda. Každý normální člověk by se bál a nenapsal by do zápisníku ani čárečku, ale Light se rozhodl že povraždí všechny zločince a stvoří tak úplně nový svět. Proslaví po celém světě pod přezdívkou Kira(zkomolenina slova Killer), jako člověk, který je zodpovědný za úmrtí gigantického množství zločinců na infarkt. Všechno jde hladce. Zločinci umírají a policie zmatkuje. Ale do té doby než se proti Kirovi postaví nejlepší detektiv světa. Nikdo neví jak vypadá, ani jak se jmenuje. Je znám pouze pod přezdívkou L. Light si čím dál víc uvědomuje že se musí L zbavit, nebo to bude jeho konec.

Minirecenze

29. dubna 2009 v 18:59 | Faira

 
 

Reklama